SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Matskedar 10548025
nr 1054 8025
Matskedar
6 st, silver, 1800-tal, olika, 17 & 1800-tal
Utrop:
1.200 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 5 september 2016
kl 20:28:14
1.100 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver
Majolika